Bakkal Amca Bakkal Amca
ne var?
Loverdose

Unun var mi?
Captain America

olmaz mı ya bakkal burası.
GitarizZ

yağeiiyyyy var mu?
fuqi

O şarkının aslı "Bokkal Amca Bokkal Amca"dır. Şarkıyı dikkatli dinlerseniz bu gerçeğin siz de farkına varacaksınız.
ARBALEST

bu şarkının (yoksa türkü mü?) klibini hepimiz gayet net hatırlarız. mahmut tuncer çeşitli meslek erbabına gider bomba gibi sorularını sorardı.
bakkal mısın sen kardeşim, şuyun buyun var mı, o zaman senin olayın budur, hadi bakalım derdi. klibi de birebirdi. gidip şöföre unun var mı demezdi. kime ne diyeceğini bilenlerin klibiydi. meslek erbabı bozmazdı bizimkini. yok un kalmadı demezdi bakkal. var abi çok temiz şekerim de var diye atlamazdı da. beklerdi sabırla.
akin

Şarkının sonlarına doğru şarkıcı kardeşimiz şu kupleyi sarfederdi maç görüntüleri eşliğinde:

- Golcü Aykut, Hami, Feyyaz.
- Ne var?
- Topun var mı?
- Var, var
- Sahan var mı?
- Var, var
- Taraftar var mı?
- Var, var
- Ne duruyorsun?
- Ne yapalım?
- Goller atsanaaaa, goller atsanaaa, goller atsana vay vay goller atsana...
Mc Kanun

Tanju, Feyyaz, Uğur, Hami idi o...
Eddie Vedder

Gaynana »
zuxxi.com | Geyiks Arşiv
In replica watches uk the metal strap, stainless steel is rolex replica uk the most common material, compared to other metal materials, it is cheap, durable, also known as uk replica watchesstainless steel. Disadvantages are easy to have scratches. Stainless steel was discovered in the mid-19th century by Krupp, of Essen, Germany, and was widely used by the swiss replica watches public in the 1950s.
General brands are replica watches stainless steel 316L stainless steel, its replica watches ukcorrosion resistance and wear resistance are better, the surface can be rolex replica electroplated or not plating, only polishing or sandblasting, sand processing, the swiss replica watches formation of different effects of a three-dimensional appearance effect.